Chip Tuning ve Araç Yazılımı hakkında genel sorulan sorular

Chip Tuning Ankara - S.S.S. - Economy Performance Solutions

Bütün devir aralığında güç ve tork artışı sağlanacaktır.

Evet, Aynı şekilde tekrar orjinal haline cevirmek mümkündür.

Hayır, motorların ömürleri aynı kalarak, motorların dayanıklılık sınırlarının fabrikada yapıldığı gibi tekrar altında kalınacaktır.

Teorik olarak aracınıza yaptığınız her müdahale garantiyi etkiler. Fakat Pratikte yapılan işlem servis tarafından fark edilemediğinden garanti dışı kalma ile ilgili problem birkaç üretici firma haricinde yaşanmamaktadır.

Testlerden sorunsuzca geçer.

Genel olarak kullanıcılar arasında kulaktan kulağa dolaşan bir başka soru ise siyah duman üzerinedir. Kesinlikle hayır, usperformance bünyesinde geliştirilen yazılımlarımız aracınızın genel çalışma koşullarını görsel veya fiziksel olarak değiştirmeyecektir. Motorunuzun hava/yakıt karışımı optimum seviyede kalacaktır.

Hayır. Aksine sürüş tarzınızı değiştirmemeniz durumunda yakıt tüketiminde oldukça tatmin edici bir iyileşme göreceksiniz. Ancak aracınızı maksimum güç ile kullanmak isterseniz tuning uygulanmamış bir araçta da olduğu gibi yakıt tüketiminiz bir miktar artacaktır.

Doğru bir şekilde yapılan tuning uygulaması aracınıza zarar vermez. Somut bilgiye dayanmayan söylentileri lütfen ciddiye almayın.

Öncelikle araba üreticileri bir motoru geliştirirken ar-ge ve üretim maliyetlerini düşürmek için motorun dünyanın her yerinde, bir çok iklim koşulunda çalışmasını hedeflerler. Uzun süre bakım yapılmaması ve kötü yakıt kullanılması durumlarında dahi motorun çok fazla soruna yol açmaması da üreticilerin hedefleri arasındadır. Bu da aracı her durum için optimum hale getirmeyi gerektirir. Bunu sağlamak için bir çok ülke için gerekli olmayacak şekilde güçten ve torktan ödün verilir.Aracına Türkiye koşullarında düzenli bir şekilde bakım yapan bir kullanıcının koşullarını Afrikanın ücra bir köşesinde yaşayan ve kötü yakıt kullanan bir kullanıcının koşulları ile bir tutmak araçtan daha fazlasını almanızı engeller. Ayrıca araç üreticilerinin bu işlemi yapmadığını söylemek pek mümkün değil. Aksine araç üreticileri tamamen aynı motoru farklı güç seçenekleriyle bizden alacağınız hizmetin çok üzerinde bedellerle satabiliyorlar. Bu durumda aradaki tek fark bizim de yaptığımız gibi bir yazılım değişikliği.

Enjeksiyonlu ve turbolu benzinli/dizel her araca yapılabilir. 

Düzenli bakım ve kaliteli yakıt sattığından emin olduğunuz bir akaryakıt istasyonundan yakıt almak.